Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem jakby pomieszł rozrząt to po czasie calość by mu sie juz roztroiła! to chyba by nawet go nie odpalił bo paliwo by dostawał w złym momencie w najlepszym przypadku by był tylko słaby....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak grzebałeś przy rozrządzie to może pomyliłeś znaki wystarczy jeden ząbek i zawór będzie uderzał w tłok.

 

 

 

Masz rację , wystarczy że pomylił się o zęba. Sprawdz jeszcze raz rozrząd , nie znam budowy władka dokładnie ale podobnie było w ciągniku szwagra. Przyczyną takiego stanu rzeczy był ścięty klin na waku rozrządu i calkowicie wybita tulejka na kole pośrednim rozrządu . Dostał nowego klina i kowal zostal wypędzony z silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby źle złożył koła na rozrządzie, to już dawno tłoki by sie spotkały z zaworami

Mógł przestawić (przyspieszyć) koło na pompie wtryskowej.

Paliwo podawane jest za wcześnie, ale to raczej niemożliwe, bo by nie miał siły i nie paliłby dobrze

 

Poczekajmy, aż rozbierze i zobaczy co jest nie tak!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam po remoncie silnika tj. wał szlif, komplet cylinder tłok pierścienie sworznie nowe

Cześć Poskładałeś to wszystko poprawnie, żadnych luzów tam nie było. Szczególnie chodzi mi o sposób wkładania sworzni, luźno wchodziły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w Internecie ten schemat, pierwszy raz widze tą kabinę która jest na obrazku pod daszkiem

Może mi ktoś wyjaśnić jaka jest różnica pomiędzy tymi kabinami...

25axb5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róznica jest bardzo prosta w katalogu jest napisane że tego rodzaju kabiny były robione w celu ochrony kierowcy przed ewentualną wywrotką ciągnika daszek nie zapewniał zadnej ochrony a te kabiny były robione z grubościennych rur i były specjalnie wzmacniane ! taka jest i była róznica podczas produkcji....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez róznice kabin była wprowadzona nazwa tych ciągników jak T25A, T25A2, T25A3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy władimirec T30A to zwykły władimirec tylko, że z przednim napędem? Bo widziałem takiego na jakiejś stronce i nie wiem czy to jest to? Mógłby ktoś napisać coś o takim władku tzn. jak to idzie w polu itd. itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy władimirec T30A to zwykły władimirec tylko, że z przednim napędem? Bo widziałem takiego na jakiejś stronce i nie wiem czy to jest to? Mógłby ktoś napisać coś o takim władku tzn. jak to idzie w polu itd. itd?

Zacznijmy od tego, kto posiada takiego Władka??? a to jest zwykły Władimirec, tylko ze z napędem 4x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy władimirec T30A to zwykły władimirec tylko, że z przednim napędem? Bo widziałem takiego na jakiejś stronce i nie wiem czy to jest to? Mógłby ktoś napisać coś o takim władku tzn. jak to idzie w polu itd. itd?

Zacznijmy od tego, kto posiada takiego Władka??? a to jest zwykły Władimirec, tylko ze z napędem 4x4

 

 

Ja nie mam jeszcze władka ale ten T-30A jest identyk z T-25A ma dołożony przedni most nepędowy i silnik podkręcony do 30 KM pozatym na ruskiej stronie wiecej się nie moge doczytać czy ktoś wie ?? czy te nowe władki da sie w kraju kupić????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Aby dowiedzieć się o eksploatacji Władka T30 to można się popytać w Pronar Narew, gdzie był a moze jeszcze jest montowany Żubroń, miał on silniki z T25 dwucylindrowe luib trzycylindrowe a różnica w porównaniu z T25 (T30) jest w zasadzie w drobnych zmianach w silniku, i oczywiście inne są obudowy zewnętrzne i kabina. Porównywałem dane techniczne T25 i Żubronia oraz ciągników produkowanych w Rosji w miejscowosci Władimir (stąd nazwa ciągnika) i praktycznie mają one takie same dane techniczne - oczywiście są różnice wynikłe z małego unowocześniania ciągnika.

Co do użytkowania T30 to można też popytać posiadaczy Żubronia, co jakiś czas pojawia się oferta sprzedazy Żubronia na Allegro, i chyba jest to ciągnik trudno zbywalny. Dodam,ze T30 jest całkowicie produkowany w Rosji a Żubron rosyjskie ma tylko podwozie a wykańczany tj. obudowy zewnętrzne, instalacja elektryczna, hydraulika (częściowo), kabina są produkowane i montowane w Pronar Narew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowszych Władkach był już montowany silnik ten co w T30, prawdopodobnie ja też mam ten silnik, ale zaczynając od tego to T30 ma silnik dwucylindrowy, a nie 3 cylindry bo to już jest inny ciagniczek jak i władkowskie 4 cylindry w ETZ 75. Naped jest tylko załozony w T30 od napedu wałka posredniego gdzie miała być kiedyś montowane koło trasmisyjne do kosy pod ciągnik! Ale russcy mają głowe co nie, wykorzystując rozwiazania ktore wczesniej dali. Można sobie pojechac do russkich i sprowadzić zawieszenie jak i ciągniczek cały Gdyby jeszcze były powiazania takie jak kiedyś to każdy by miał władka z napedem 4x4 i 3 skiby wtedy nie problem Do kujusa własnie te nowsze Władki miały już 30 km i dlatego one idą gdy są dobrze dociązone a z 4x4 to nawet według ruskich ma smigac z 3 skibami Oto silnik który mam u siebie jak i mają taki T30 http://www2.vtsnet.ru/vtz/vtf/doc/d120_doc.htm a tu 3 cylindry http://www2.vtsnet.ru/vtz/vtf/doc/d130_doc.htm a tu 4 http://www2.vtsnet.ru/vtz/vtf/doc/d144_doc.htm (taki jest w ETZ 75) i poczytajcie pod nimi technical table! to wszystko bedzie jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz miras z tym 3 skibowym to może prawda a podali parametry pługu co ma władek ciągnąć ??? wiesz moja samoróbka 3 skiby też pociągnie ( na 3cm) tym co piszą bym się nie sugerował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje wam się, że te 30 KM to trochę za mało jak na ciągnik z napędem na cztery koła???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wydaje wam się, że te 30 KM to trochę za mało jak na ciągnik z napędem na cztery koła???

 

 

Wystarczy ! niezła zabawka ! widziałem to swego czasu i bardzo mi się spodobala !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie te 30 km plus dobre przełożenie i 4x4 to daję dobrze nie widziałem w akcji , ale sądzę że powinien być dobry ( ruscy wiedzą co robią )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kujus co to za twoja maszyna! Kup se Władka to poczujesz moc a nie na benzyna z ropą chodziaż w swoim czasie jeżdziłem na takim czymś motorynką 4 lata temu! Jak była ciepła to szła jak przecinak! A russcy wiedzą co robią to jest Świeta Prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz miras się jeździ na tym co się ma wiesz benzyniak z malucha jeździ na wszystkim ( nitro , denaturat , mieszanki ) A władek to moje marzenie A ten ciągnik mój to długa historia napraw poprawek i ulepszań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem ze dobrze idzie T30A-80. Wiecie gdzie go można kupić

??????????????????????????????????????????????????????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAk ktoś wie gdzie je mozna kupić przez jakich dealerów to napiszcie??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znacie polskich dealerów Władka. Ten Slązak jest podobny ale bym wolał władka.!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...