Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie też nikt nic -święto

a u mnie robota nad kabiną wrze pełna parą (oczywiści dziś nie robie) ale jutro -wstawiam już przednią szybę a może ktoś mi podpowie w jai sposób jest to najlepiej robić!???

 

E a normalną uszczelke wkładasz, bo jak tak to sznurek mydło w płynie i heja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy zna ktoś jakiś sklep internetowy z częściami do ciągników (Władimirec, c-330)?

Prosze:

http://agroman.otomoto.pl/

http://www.maszynyrolnicze.bazarek.pl/kat.php/kid,16362/ap,0/

 

Ceny raczej do najniższych nie należą, kierunek na błotnik do c330 kupiłem w sklepie za 15zł a w http://www.maszynyrolnicze.bazarek.pl/kat.php/kid,16362/ap,0/

widzę 18zł

No ale ja u siebie we władku zrobiłem w końcu podnoszenie. Miałem superol, to ze wszystkich przewodów spuściłem olej wydmuchałem resztki spężarką, z siłownika spuściłem, z pompy ze zbiornika i filtra. Założyłem nowy rozdzielacz, zalałem hydrol, odpowietrzyłem i podnosi jak złoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miras jak to się robi z tym sznurkiem bo nie jesteś pierwszą osobą która mi to mówi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna jakoś przerobic w rusku zeby mógł kiproeac przyczepy? Wystarzcy tylko zmieenic koncowke przy wylocie czy w rozdzielaczu trzeba cos kombinowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wystarczy zmienić samą końcówkę. Do luki21; Sznurek wkłada się w kanał uszczelki, oczywiście uszczelka musi być założona na szybę, póżniej szybę razem z uszczelką przykłada się w miejsce, gdzie ma być wstawiona, końce sznurka przekłada się do wnętrza kabiny i ciągnąc za jeden lub drugi koniec sznurka przeciągasz jeden brzeg uszczelki do wnętrza kabiny.Najlepiej robić to we dwóch.Jedna osoba na zewnątrz przytrzymuje szybe,a druga wewnątrz za pomocą sznurka przeciąga brzeg uszczelki na miejsce.POWODZENIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozna jakoś przerobic w rusku zeby mógł kiproeac przyczepy? Wystarzcy tylko zmieenic koncowke przy wylocie czy w rozdzielaczu trzeba cos kombinowac?
To jeszcze nie używałeś hydrauliki zewnętrznej wystarczy założyć końcówkę ( teraz i kupi ) , bo kiedyś musiałem dorabiać redukcje. Tylko nie do każdej przyczepy starczy oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki chłopaki szyba siedzi w ramie zrobiłem to nieco innym sposobem ale ważny jest efekt końcowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie uzywałem zewnetrznej bo nie był do czego, do prasy nie podepne bo tam trzeba 2 wyjscia, aha jeszcze sie chciałem zapytać czy mozna załozyc wyzszy siłownik do TUZ-a, bo coś nisko podnosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też jeszcze nie używałem hydrauliki zewnętrznej a jeśli chodzi o wyższy siłownik to nie ma takiej potrzeby możesz sobie przełożyć ramiona na frezach (jeśli dasz rade je zbić) i będzie super!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nie uzywałem zewnetrznej bo nie był do czego, do prasy nie podepne bo tam trzeba 2 wyjscia, aha jeszcze sie chciałem zapytać czy mozna załozyc wyzszy siłownik do TUZ-a, bo coś nisko podnosi
Przecież Rusek ma dwa wyjścia na hydraulikę, a można też odpiąć przewód od siłownika i mieć trzecie i czwarte jak podnośnik nie jest potrzebny. Żeby uniósł wyżej przełóż ramiona na frezach, chyba że ci bardzo zależy żeby był większy zakres pracy podnośnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie uzywam chydrauliki zewnetrznej ale we władku też sa dwa wyjscia, a może to jest wejscie i wyiscie Przedmówca nizej napisał z uszczelką to o co mi chodziło, a ramiona tuzu umnie lataja luz mam, a czemu nisko podnosi Przecież wystarczy tylko przestawić na otworkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko 1 wyjscie zewnętrzne, moze pomysle z odpięciem od TUZ-a

1 przewodu i do przasy bedzie w sam raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden ja mam z jednej strony a drugi z drugiej strony. a czemu ty masz tylko jeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam tylko 1 wyjscie zewnętrzne, moze pomysle z odpięciem od TUZ-a

1 przewodu i do przasy bedzie w sam raz

Każdy władek ma dwa wyjścia hydrauliki zewnętrznej, drugie jest schowane pod pochwą lewego koła, umyj sobie traktorek, to je znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz sam nie wiem, czy pod pochwa nie ma 2 wyjszcia, ale jak robiłem hamulce, to nie przypominam soobie zadnej rurki na 100% jakos zaslepił

przed-własciciel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedno wyjście jest pod lewym ramieniem podnośnika, drugie pod prawym i to tak blisko że ciężko nawet przykręcić szybkozłącze - lewe zrobiłem nawet na krótkim wężu. Fabrycznie oba były zaślepione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugie wyjście fabrycznie jest zaślepione, a rurka wychodzi tuż przy korpusie tylnego mostu, nad pochwą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie oba były zaślepione. Najlepiej dokupić miękki przewód i szybkozłącze zamocować np.z boku błotnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a na tych dziurach o to chodzi to mam na pierwszej od pszodu

 

nie nie o to chodzi trzeba przestawić te ramiona do których są zamocowane wieszatki tam gdzie zamocowany jest siłownik u góry zbijasz je i przestawiasz o kilka frezów! tylko pamiętaj ze wtedy nie będzie tak nisko opuszczał! a te otwory o których mowa tez to tego mogą służyć ale pamiętaj że jak dasz na ostatni otwór to władek ma wtedy piekielną siłe podnoszenia bo zwiększasz mu wtedy ramie i zarazem moment siłu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a te otwory o których mowa tez to tego mogą służyć ale pamiętaj że jak dasz na ostatni otwór to władek ma wtedy piekielną siłe podnoszenia bo zwiększasz mu wtedy ramie i zarazem moment siłu!

 

Oj ja tą siłe znam dlatego może jeszcze nic nie musze z hydraulika robić, chodziaż jak przyczepe podniosłem to miseczki zaczeły w rozdzielaczu puszczać. Ja pracuje cały czas na ostatnich otworkach i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój na ostatnich otworach siłe ma taką że nie popuszcza prędzej przód podniesie!

kolesie sie dziwią że ładuje całego poznaniaka pszenicą i jeszcze dwa worki na góre i w pole jade czyli ponad 600kg spokojnie dzwiga a kietownicą kręce jak na wspomaganiu! teraz już tak nie szarżuje bo mi w jednym wieszaku gwint poszedł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...