Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem c330 wypada gorzej jesli chodzi o uciąg. Ostatnio w orce pługiem 4X2? robiliśmy test. Najpierw trzydziestką: ustalilismy na kółku max głebokość jaką dała rade. Nastepnie władimirec: uciągnął jeszcze pare obrotów kółka do góry......robiliśmy to bez blokady ;P
Juz nie pierd.... Możesz to udowodnić ? Szkoda że nie kręcą kolejnej częsci " Gwiezdnych wojen " bo władek wystąpiłby w roli głównej ....... z okrzykiem " mocy przybywaj ...... "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pie....li, ma racje
Skoro Ty tak twierdzisz z całym szacunkiem wysiadam ............ nic nie mówię ............ tylko że zycie pokazuje zgoła co innego !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pie....li, ma racje
Skoro Ty tak twierdzisz z całym szacunkiem wysiadam ............ nic nie mówię ............ tylko że zycie pokazuje zgoła co innego !
Widziwsz tata ..... w życiu trzeba być bezstronnymi ja takim staram się być , a skoro nie wiem czegoś na pewno to nie odzywam się wcale , tak się nieszczęsliwie poskładało że cześc z moich znajomych przesiadła się z T -25 na C -330 i w orce niestety ale ciapek wygrywa , jedyna wada októrej każdy mówi to jest przy kosiarce rotacyjnej w pozycji do transportu , tam Władzio jest górą , ma bardziej stabilny przód .... i niestety nieba nie potrzeba oglądać. Z całym szacunkiem pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja wychodze z dokładnie takiego samego założenia i trzymam się tej zasady, jeśli czegoś nie wiem, to sie nie odzywam, ale to, że Władek w pługu może więcej niż 330 to jest osobiście przeze mnie osobiście sprawdzone, widziane, potwierdzone przez użytkowników ciapków w mojej wiosce, w której tylko ja mam T 25, a ciapków jest kilkanaście, poprostu władek ma inaczej dobrane biegi i lepiej idzie je dopasować do obciążenia, oraz sama siła uciągu jest jakoś lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pie....li, ma racje [/qote] Skoro ma rację to ja wystawiam swojego C-328 przeciw każdemu władkowi na podkarpackiej glinie kto ś jest chętny aby wreszcie rozstrzygnąc ten odwieczny spór ..... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, ja wychodze z dokładnie takiego samego założenia i trzymam się tej zasady, jeśli czegoś nie wiem, to sie nie odzywam, ale to, że Władek w pługu może więcej niż 330 to jest osobiście przeze mnie osobiście sprawdzone, widziane, potwierdzone przez użytkowników ciapków w mojej wiosce, w której tylko ja mam T 25, a ciapków jest kilkanaście, poprostu władek ma inaczej dobrane biegi i lepiej idzie je dopasować do obciążenia, oraz sama siła uciągu jest jakoś lepsza.
Dziwne skoro jeden z moich znajomych jak zmienił Władaka na Ciapaka to odmłodniał o 20 lat i stwierdził ..... szkoda gadać .... u mnie ciapków i władków jest pół na pół ale każdy woli ta nieszczęsną bestię Ciapka .... , sam nie wiem dlaczego tak jest . owszem mała liczba biegów to bolączką ciapka .........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pie....li, ma racje [/qote] Skoro ma rację to ja wystawiam swojego C-328 przeciw każdemu władkowi na podkarpackiej glinie kto ś jest chętny aby wreszcie rozstrzygnąc ten odwieczny spór ..... ?

 

Widziwsz tata ..... w życiu trzeba być bezstronnymi ja takim staram się być , a skoro nie wiem czegoś na pewno to nie odzywam się wcale , tak się nieszczęsliwie poskładało że cześc z moich znajomych przesiadła się z T -25 na C -330 i w orce niestety ale ciapek wygrywa , jedyna wada októrej każdy mówi to jest przy kosiarce rotacyjnej w pozycji do transportu , tam Władzio jest górą , ma bardziej stabilny przód .... i niestety nieba nie potrzeba oglądać. Z całym szacunkiem pozdrawiam

 

 

Dziwne skoro jeden z moich znajomych jak zmienił Władaka na Ciapaka to odmłodniał o 20 lat i stwierdził ..... szkoda gadać .... u mnie ciapków i władków jest pół na pół ale każdy woli ta nieszczęsną bestię Ciapka .... , sam nie wiem dlaczego tak jest . owszem mała liczba biegów to bolączką ciapka .........

 

 

Juz nie pierd.... Możesz to udowodnić ? Szkoda że nie kręcą kolejnej częsci " Gwiezdnych wojen " bo władek wystąpiłby w roli głównej ....... z okrzykiem " mocy przybywaj ...... "

 

Na pewno pije mniej...... ! C -330 nie jest wcale oszczędny !

 

 

Przez Twoje wypowiedzi wyliczyłem juz 3 zalety władka w przeciwienstwie co do 1 zalety c330. Piszesz tez bez przykładow (widocznych), wiec co wymagasz od innych Wiem o tym ze nie kazdego Rolnika stac na kamere, co sam wiem bo nie mam, wiec filmów w tym roku nie zrobiłem. A jaj nie bede robił i od kogos pozyczał kamere by nagrac Władka z pługiem 3x35, który według nie których duzo spalił bo 18 litrów. Ale w tym roku orałem na głeboko fest bo miałem czas i wyszło 15 litrów z pługiem 2x35 (wiec jest oszczedniejszy od twojego). Ja jedynie moge napisac co robie swoim Władkiem i patrze na sasiadów z innej wioski (bo u mnie jest jedynie jeszcze c360) co maja c330 i tylko tyle porównuje. Ja mam jedynie jeszcze silniki w wózkach widłowych od c330, wiec elastycznosc silników moge porównywac. A niestety z przykroscia stwierdzam ze zawsze sie przyp.....asz sie do naszej społecznosci.

 

P.S. Szkoda ze podkarpackie to tak daleko

 

 

 

Szkoda ze nie mozna edytowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej dziwi, że każdy mówi '' zmierzyłem się z sąsiadem i wygrałem''

''mój ciągnik lepiej spisuje się w orce i wszyscy tak mówią ''. Proszę was zakończmy te wszystkie porównania bo to jest żałosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pie....li, ma racje [/qote] Skoro ma rację to ja wystawiam swojego C-328 przeciw każdemu władkowi na podkarpackiej glinie kto ś jest chętny aby wreszcie rozstrzygnąc ten odwieczny spór ..... ?

 

Widziwsz tata ..... w życiu trzeba być bezstronnymi ja takim staram się być , a skoro nie wiem czegoś na pewno to nie odzywam się wcale , tak się nieszczęsliwie poskładało że cześc z moich znajomych przesiadła się z T -25 na C -330 i w orce niestety ale ciapek wygrywa , jedyna wada októrej każdy mówi to jest przy kosiarce rotacyjnej w pozycji do transportu , tam Władzio jest górą , ma bardziej stabilny przód .... i niestety nieba nie potrzeba oglądać. Z całym szacunkiem pozdrawiam

 

 

Dziwne skoro jeden z moich znajomych jak zmienił Władaka na Ciapaka to odmłodniał o 20 lat i stwierdził ..... szkoda gadać .... u mnie ciapków i władków jest pół na pół ale każdy woli ta nieszczęsną bestię Ciapka .... , sam nie wiem dlaczego tak jest . owszem mała liczba biegów to bolączką ciapka .........

 

 

Juz nie pierd.... Możesz to udowodnić ? Szkoda że nie kręcą kolejnej częsci " Gwiezdnych wojen " bo władek wystąpiłby w roli głównej ....... z okrzykiem " mocy przybywaj ...... "

 

Na pewno pije mniej...... ! C -330 nie jest wcale oszczędny !

 

 

Przez Twoje wypowiedzi wyliczyłem juz 3 zalety władka w przeciwienstwie co do 1 zalety c330. Piszesz tez bez przykładow (widocznych), wiec co wymagasz od innych Wiem o tym ze nie kazdego Rolnika stac na kamere, co sam wiem bo nie mam, wiec filmów w tym roku nie zrobiłem. A jaj nie bede robił i od kogos pozyczał kamere by nagrac Władka z pługiem 3x35, który według nie których duzo spalił bo 18 litrów. Ale w tym roku orałem na głeboko fest bo miałem czas i wyszło 15 litrów z pługiem 2x35 (wiec jest oszczedniejszy od twojego). Ja jedynie moge napisac co robie swoim Władkiem i patrze na sasiadów z innej wioski (bo u mnie jest jedynie jeszcze c360) co maja c330 i tylko tyle porównuje. Ja mam jedynie jeszcze silniki w wózkach widłowych od c330, wiec elastycznosc silników moge porównywac. A niestety z przykroscia stwierdzam ze zawsze sie przyp.....asz sie do naszej społecznosci.

 

P.S. Szkoda ze podkarpackie to tak daleko

 

 

 

Szkoda ze nie mozna edytowac

Albo całe szczęście że tak daleko ....... a do nikogo się nie przypier......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z podkarpacia przepraszam ale napisalem moje zdanie na temat orki t25 ale uzytkownicy c330 chyba są wściekaja jezeli wydają kasę zeby ją kupic, okazuje sie ze mogli by mnieć 2 wladimirece. potem wychodzi ze t25 jest lepszy w niektórych pracach to ich krew zalewa: w mojej wypowiedzi starałem sie być beztronny... ale c330 ma przecież mocniejszy silnik wiec do innych prac bedzie to lepsza skoro uciąg jest jej słabą stroną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już, to moc silnika obydwu ciągników jest taka sama, a po badaniach na hamowni wynika, że T 25 jest o kilka koni mocniejszy od ciapka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kieruje sie opinią innych uzytkowników uwazaja ze ciapek mocniejcszy to chyba cos w tym prawdy jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kieruje sie opinią innych uzytkowników uwazaja ze ciapek mocniejcszy to chyba cos w tym prawdy jest

kierowanie siecudzym odczyciem bywa błędne najprościej na hamownie i po krzyku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

użytkownicy władków są niezwykle śmieszni. Jakiś czas temu z umporem manaika starali się udowodnić że władki sa równie mocne jak 330 a teraz twierdzą nawet że władek jest mocniejszy. No coż idzie zima i dzieciakom się nudzi.

Ja przez ładne parę lat miałem i 330 i władka i sprzedałem władka bo był słabszy i gorszy. Nie raz orałem tymi ciągnikami na tym samym polu i zawsze 330 wygrywał bo ma lepszy rozkład masy i jest cięższy.W rotacujnej dużej też 330 dużo lepiej chodzi a dzieki dwustopniowemu sprzęgłu się lepiej zbiera.

Teraz już mam większe gospodarstwo i do orki mam 5211 i 385 ale ciekaw jestem jakiem to piaski macie że t25 pługiem 3x35 cm orze Do 5211 mam pług 3x30 i na najcięższej glinie trzeba było ostatnią skibę odkręcić a 3x35 cm to u mnie chodzi z 385.

Przyjedźcie swoimi władkami do mnie, gdzie władki mordują orkę pługiem 2x25 cm na głębokość 10-15 cm a nie pieprzycie co to władek nie może na piaskach.

To że władek jest dużo tańszy niż 330 odzwierciedla prawdziwą wartość tych ciągników, bo mamy wolny rynek i jak by władek był rzeczywiście lepszy to byłby droższy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
użytkownicy władków są niezwykle śmieszni. Jakiś czas temu z umporem manaika starali się udowodnić że władki sa równie mocne jak 330 a teraz twierdzą nawet że władek jest mocniejszy. No coż idzie zima i dzieciakom się nudzi.

Ja przez ładne parę lat miałem i 330 i władka i sprzedałem władka bo był słabszy i gorszy. Nie raz orałem tymi ciągnikami na tym samym polu i zawsze 330 wygrywał bo ma lepszy rozkład masy i jest cięższy.W rotacujnej dużej też 330 dużo lepiej chodzi a dzieki dwustopniowemu sprzęgłu się lepiej zbiera.

Teraz już mam większe gospodarstwo i do orki mam 5211 i 385 ale ciekaw jestem jakiem to piaski macie że t25 pługiem 3x35 cm orze Do 5211 mam pług 3x30 i na najcięższej glinie trzeba było ostatnią skibę odkręcić a 3x35 cm to u mnie chodzi z 385.

Przyjedźcie swoimi władkami do mnie, gdzie władki mordują orkę pługiem 2x25 cm na głębokość 10-15 cm a nie pieprzycie co to władek nie może na piaskach.

To że władek jest dużo tańszy niż 330 odzwierciedla prawdziwą wartość tych ciągników, bo mamy wolny rynek i jak by władek był rzeczywiście lepszy to byłby droższy....

Rozsądna opina poparta przykładami : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem za ursusem bo to wkoncu polski traktor... trzeba tak nawet sądzić bo jestesmy Polakami nie ma co cudzego chwailć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
użytkownicy władków są niezwykle śmieszni. Jakiś czas temu z umporem manaika starali się udowodnić że władki sa równie mocne jak 330 a teraz twierdzą nawet że władek jest mocniejszy. No coż idzie zima i dzieciakom się nudzi.

Ja przez ładne parę lat miałem i 330 i władka i sprzedałem władka bo był słabszy i gorszy. Nie raz orałem tymi ciągnikami na tym samym polu i zawsze 330 wygrywał bo ma lepszy rozkład masy i jest cięższy.W rotacujnej dużej też 330 dużo lepiej chodzi a dzieki dwustopniowemu sprzęgłu się lepiej zbiera.

Teraz już mam większe gospodarstwo i do orki mam 5211 i 385 ale ciekaw jestem jakiem to piaski macie że t25 pługiem 3x35 cm orze Do 5211 mam pług 3x30 i na najcięższej glinie trzeba było ostatnią skibę odkręcić a 3x35 cm to u mnie chodzi z 385.

Przyjedźcie swoimi władkami do mnie, gdzie władki mordują orkę pługiem 2x25 cm na głębokość 10-15 cm a nie pieprzycie co to władek nie może na piaskach.

To że władek jest dużo tańszy niż 330 odzwierciedla prawdziwą wartość tych ciągników, bo mamy wolny rynek i jak by władek był rzeczywiście lepszy to byłby droższy....

Witamy po długiej przerwie. Kupiłeś 5211 ??

Zakończmy tą dyskusję bo to jest temat o T-25. Poza tym jeszcze trochę i będziemy mieli nową kłótnię.

Nie wmówcie mi, że Władek da radę z 3x30 cm. Wujek orał 330 ( bo 360 się zepsuł ) i ledwo szedł z ruskim pługiem na glebach V klasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys 330 i T25 a teraz mam tylko ruska.Szczerze mowiac wolalbym miec 30 bo wydaje mi sie masywniejszy i silniejszy co przeklada sie na uciag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety ukochałem sobie Władimirca i teraz sobie pyrkam na ponad 7ha, i robie sobie wszystko zawsze bez wzgledu na pogode i ziemie. ( w przeciwienstwie do c330). Bo moze nie którzy porównuja władka do orginału, ale ja nie wiem jak on w orginale sie zachowywał bo odrazu był przerobiony.

 

 

P.S. Z buciorami w nasz temat wchodza uzytkownicy c330, a co ich boli tego to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
użytkownicy władków są niezwykle śmieszni. Jakiś czas temu z umporem manaika starali się udowodnić że władki sa równie mocne jak 330 a teraz twierdzą nawet że władek jest mocniejszy. No coż idzie zima i dzieciakom się nudzi.

Ja przez ładne parę lat miałem i 330 i władka i sprzedałem władka bo był słabszy i gorszy. Nie raz orałem tymi ciągnikami na tym samym polu i zawsze 330 wygrywał bo ma lepszy rozkład masy i jest cięższy.W rotacujnej dużej też 330 dużo lepiej chodzi a dzieki dwustopniowemu sprzęgłu się lepiej zbiera.

Teraz już mam większe gospodarstwo i do orki mam 5211 i 385 ale ciekaw jestem jakiem to piaski macie że t25 pługiem 3x35 cm orze Do 5211 mam pług 3x30 i na najcięższej glinie trzeba było ostatnią skibę odkręcić a 3x35 cm to u mnie chodzi z 385.

Przyjedźcie swoimi władkami do mnie, gdzie władki mordują orkę pługiem 2x25 cm na głębokość 10-15 cm a nie pieprzycie co to władek nie może na piaskach.

To że władek jest dużo tańszy niż 330 odzwierciedla prawdziwą wartość tych ciągników, bo mamy wolny rynek i jak by władek był rzeczywiście lepszy to byłby droższy....

wyluzuj kolego, jakie kto ma ziemie takie stosuje pługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Abuk14 kupiłem 5211 bo po zakupie 385 okazało się że ciągnik o mocy pomiędzy 330 a 385 jest bardzo potrzebny. Po kilku miesiącach użytkowania stwierdzam ze 5211 to najlepszy ciągnik w moim gospodarstwie, bo jest nie tylko wygodne ale również potrafi zrobić bardzo dużo i wbrew obiegowym opiniom ludzi ktorzy nigdy takiego ciągnika nie mieli ma całkiem rozsądne spalanie.

 

@miras. Zaden użytkownik 330 nie będziew temacie o t25 pisał o 330 pod warunkiem że użytkownicy t25 nie będą wyżywać swoich kompleksów związanych z posiadaniem władymirca poprzez ciągłe porównywanie władymirca do 330 i pisanie jaki to niby władymirec jest lepszy. Jakoś w temacie o 330 nie ma ciągłych tendencji do porównywania tego ciągnika do władymirca. Tak tylko się dzieje w temacie o t25. Zatem uspokojcie się sami i piszcie o sprawach związanych z t25 to nikt tu nie bedzie pisał że 330 jest lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt z użytkowników T 25 sie nie wpiepsza w temat o 330, ale skoro tylko ktoś wypowie się w temacie o T 25 na jego temat, to zaraz jest odzew użytkowników 330, więc kto tu ma kompleksy? bynajmniej my użytkownicy T 25 nie mamy się czego powstydzić użytkując nasze maszyny, zawsze było jest i będzie tak, że dla nas rusek będzie lepszy a dla was ciapek będzie lepszy i myslę, że najwyższy czas na złożenie broni i zawarcie pokoju, bo te uporczywe spory do niczego nie doprowadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt z użytkowników T 25 sie nie wpiepsza w temat o 330,.
No ale chyba nikt z użytkownikówC-330 nie twierdzi że jest mocniejszy od sześć dziesiątki czy osiemdziesiątki, a tu się to zdarzało kilka stron jest o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...