Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Średnia cena tuszki kurczaka aktualnie (2023) czerwony  i poprzedni fioletowy (2022) wg. Minrolu 

Screenshot_20230427-161959~2.png

Edytowane przez agroleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytaj się którejś ubojni ,; czy jest zejście?

Odpowiedzi są :

schodzi normalnie .

To ja sie zastanawiam kto wymyśla te ceny .

 

Chyba wiem , ,MEDIA I JEJ SZUM.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczak dwutygodniowy drzemie z tyłkiem w górze z szyją wyciągniętą do przodu. Mieliście coś takiego?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, karamara napisał:

Kurczak dwutygodniowy drzemie z tyłkiem w górze z szyją wyciągniętą do przodu. Mieliście coś takiego?  

Ale coś im się dzieje są  jakieś upadki? 

Może po prostu im trochę za ciepło bo u mnie też się coś takiego zdarza ale to jest raczej spowodowane zbyt wysoką temperaturą kładą głowę płasko na ściółce a tyłek przez to unosi się trochę do góry i w tej pozycji śpią zdarzają się stada że właśnie w takim młodym wieku większość schładza się w takiej pozycji ale po obniżeniu temperatury o jeden stopień wszystko wraca do normy. Tylko tyle mogę powiedzieć na ten temat żadnych innych powodów takiego zachowania nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mistrz napisał:

Ale coś im się dzieje są  jakieś upadki? 

Może po prostu im trochę za ciepło bo u mnie też się coś takiego zdarza ale to jest raczej spowodowane zbyt wysoką temperaturą kładą głowę płasko na ściółce a tyłek przez to unosi się trochę do góry i w tej pozycji śpią zdarzają się stada że właśnie w takim młodym wieku większość schładza się w takiej pozycji ale po obniżeniu temperatury o jeden stopień wszystko wraca do normy. Tylko tyle mogę powiedzieć na ten temat żadnych innych powodów takiego zachowania nie znam

Upadków nie ma narazie . Po ruszeniu ich są spowolnienie albo wcale nie chodzą. Zobaczymy co powie lekarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mładanowicz dopytywany o kwestię wypowiedzi ministra Kowalczyka stwierdził, że "w mojej opinii jako eksperta on sam nie do końca wierzył w to, co mówił". Na pytanie, czy Kowalczyk okłamywał rolników, odpowiedział, że "i siebie samego".

- Cyfry są nieubłagalne. Jeśli mamy produkcję w danym kraju i mamy import, i wiemy, ile eksportujemy, to wiemy, ile nam zostaje w magazynie. Można prowadzić taką narrację przez dwa, trzy miesiące, ale nie można jej prowadzić przez kilkanaście miesięcy - dodał Mładanowicz.


Były pełnomocnik ministra rolnictwa pytany o to, czym minister Kowalczyk kierował się, wypowiadając się w ten sposób, odpowiedział, że "my wszyscy wiemy, że polityka polega w dużej mierze na kłamstwie, na manipulacji informacjami". Prowadzący Piotr Marciniak próbował się dowiedzieć, czy "ktoś na tym zarabia". - Z czasem będziemy otrzymywać coraz więcej informacji, o co jako samorząd rolniczy walczymy - zapewniał były doradca ministra Kowalczyka.

- Zarabiają na tym i zachodnie firmy, i polskie firmy, które nie łamiąc prawa, a wykorzystując sytuację z niedoskonałością przepisów i systemu tranzytu kanałów solidarności, mogły na tym zarabiać - powiedział Mładanowicz.

Edytowane przez Do kur wychodzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, karamara napisał:

Upadków nie ma narazie . Po ruszeniu ich są spowolnienie albo wcale nie chodzą. Zobaczymy co powie lekarz.

No to jak są osowiałe to chyba coś im dolega aż sam jestem ciekaw co im jest

Edytowane przez Mistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, karamara napisał:

Kurczak dwutygodniowy drzemie z tyłkiem w górze z szyją wyciągniętą do przodu. Mieliście coś takiego?  

A może to beztlenowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beztlenowiec i brak upadków? To się nie klei. Też bym obstawiał że im może za ciepło. Daj znać jak cos wydumaja. Pozdrawiam 

Edytowane przez JozekPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Do kur wychodzę napisał:

I w dodatku zakaz importu oleju słonecznikowego.  Najgorsze możliwe rozwiązanie dla branży drobiarskiej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/rolnictwo-przedluzenie-ulatwien-handlowych-dla-ukrainy-jest-zielone-swiatlo-7019143

 

Nie doszło do głosownia, prezydencja szwedzka uznała, że jest większość kwalifikowana, by podjąć decyzję. Polska nie zgłaszała sprzeciwu. Polski ambasador odczytał oświadczenie zapewniające o konstruktywnych rozmowach i zapewnieniu dalszego wsparcia dla Ukrainy.

kolejne wieści na majówkę 

moze się wydawać ze nas przyłączą do tej Ukrainy 

Edytowane przez Do kur wychodzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.04.2023 o 11:08, Żeldrob1 napisał:

 . 

 

W dniu 18.04.2023 o 18:11, PadCooling napisał:

 

TaJak ocenił podczas piątkowej konferencji prasowej w Warszawie unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski, "to była bardzo dobra polska inicjatywa, przedstawić rozwiązanie zakazu importowego" produktów z Ukrainy, która dotyczy pięciu państw - Polski, Słowacji, Węgier, Rumunii i Bułgarii. Do tych krajów - jak wyjaśnił - nie będzie można docelowo wwozić z Ukrainy pięciu produktów rolnych: pszenicy, kukurydzy, rzepaku, nasion słonecznika i oleju słonecznikowego. Dodał, że jednocześnie tranzyt przez te państwa będzie możliwy na cały rynek unijny.

Wojciechowski wyjaśnił, że porozumienie na poziomie UE oznacza, że obowiązujące w tej chwili zakazy poszczególnych państw członkowskich zostaną zniesione i zastąpione zakazem wspólnotowym.

"To była istota propozycji Komisji Europejskiej, więc to będzie właściwe wyjście z tej sytuacji i jedyne, które może się okazać efektywne. Bo gdyby na przykład doszło do takiej sytuacji, że na przykład Polska by została tylko z własnym zakazem, no to on byłby bardzo łatwy do obejścia" – zwrócił uwagę.

Komisarz wskazał, że "są pozostałe produkty", które były przedmiotem dyskusji między państwami członkowskimi a KE, jak m.in. miód czy drób. "Mamy tę sytuację na uwadze" - zapewnił.

 

 

Premier: złożymy wniosek o weryfikację naruszenia rynku w obszarach, takich jak drób, jajka, artykuły mleczne

Złożymy szybko wniosek (do KE - PAP) z prośbą o weryfikację naruszenia rynku w kilku obszarach, takich jak drób, jajka, artykuły mleczne - wskazał w piątek premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do towarów rolnych z Ukrainy....

"Jest deklaracja KE, że te wszystkie pozostałe produkty, poza tymi pięcioma najbardziej wrażliwymi (pszenica, kukurydza, rzepak, nasiona słonecznika i olej słonecznikowy - PAP) będą analizowane i możliwe jest zastosowanie klauzuli bezpieczeństwa, która jest zawarta w tym rozporządzeniu liberalizującym handel z Ukrainą" - stwierdził komisarz Wojciechowski.

Wyjaśnił, że jej zastosowanie oznacza wstrzymanie importu produktów, które obejmie. Podkreślił, że jest to procedura, która z jego inicjatywy została skrócona z 6 do 3 miesięcy. "Po zbadaniu wszystkich danych, które są potrzebne, żeby taką procedurę wszcząć jest to możliwe. I możliwe są jakieś dalsze zakazy czy ograniczenia handlowe np. przywrócenie taryf" - powiedział Wojciechowski.

"Popieram to, żeby w stosunku do drobiu taką procedurę przeprowadzić. To by oznaczało przywrócenie taryfy, która by obowiązywała, czyli kwoty taryfowej" - wskazał. Zwrócił uwagę, że mięso drobiowe miało kwotę taryfową 90 tys. ton na całą UE. "Jeśli okaże się, że na tym rynku rzeczywiście są poważne zakłócenia, jest możliwość przywrócenia takiej taryfy" - zwrócił uwagę, choć jak zastrzegł, "to nie jest jeszcze w tej chwili decydowane".

Mateusz Morawiecki odnosząc się do towarów rolnych z Ukrainy zapowiedział w piątek, że Polska złoży bardzo szybko wniosek do KE o weryfikację naruszenia rynku w kilku innych obszarach, takich jak np. drób, jajka, artykuły mleczne. "Chcemy, aby w rzetelny sposób zweryfikować wpływ tych produktów na rynek polski za ostatnich kilka miesięcy i ryzyka związane z destabilizację rynku polskiego na przyszłość" - powiedział szef rządu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojedzie dalej w głąb uni a polaczki zostaną że swoim towarem bo zachód ma doplaty poradzi sobie a polaczki będą się kisić z towarem po sufit bo Europa weźmie taniej i zostanie wpuszczoną na Ukrainę polska będzie mieć zakaz o to chociaż a le lud to ciemnogród 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obowiązujące rozporządzenie zakłada, że do 30 czerwca tego roku obowiązuje zakaz przywozu z Ukrainy m.in. zboża, cukru, jaj. Zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia, zakaz przywożenia z Ukrainy do Polski produktów rolnych dotyczy: zboża, cukru, suszu paszowego, nasion, chmielu, lnu i konopi, owoców i warzyw, produktów z przetworzonych owoców i warzyw, wina, wołowiny i cielęciny, mleka i przetworów mlecznych, wieprzowiny, baraniny i koziny, jaj, mięsa drobiowego, alkoholu etylowego pochodzenia rolniczego, produktów pszczelich oraz pozostałych produktów.

jak to wkoncu jest wczoraj zakazali przywóz zboża w zamian za to pozwolili na pozostałe produkty rolne w tym mieso drobiowe a dzisiaj taka lista produktów z zakazem, lekarze ubojnie tez do końca nie wiedza jak jest w rzeczywistości 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.04.2023 o 11:08, Żeldrob1 napisał:
Godzinę temu, Krachmen napisał:

Chłopcy i dziewczęta, powiedzcie po ile obecnie sprzedajecie obornik?

 

W tym roku słoma będzie 100%  droższa.

Dopłaty są 200zl do 1ha zaoranej słomy. 

 

 

 

W dniu 18.04.2023 o 18:11, PadCooling napisał:

 

O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Krachmen napisał:

Ale ja pytam po ile obornik

Ok 60 70 zł tona 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi kolo 12 przyczep 4 tonowych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, asa napisał:

Mi wychodzi kolo 12 przyczep 4 tonowych 

Chodzi o przyczepę która ma ładowność 4 tony obornik ma zima inna wagę i latem który jest suchy jak popiół 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tradytor napisał:

To ile może być ton +- z takiego 20 tysięcznika ?

30-35ton na słomie

 

20-25ton na torfie , pelecie

Sloma cięta jest jeszcze mniej bo na kurnik można dać 4-5 balotów 

Edytowane przez agroleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, agroleń. napisał:

30-35ton na słomie

 

20-25ton na torfie , pelecie

Sloma cięta jest jeszcze mniej bo na kurnik można dać 4-5 balotów 

5 balotow, ja na 19 tys ścielę około 18 i zima doscielam z 2,3 baloty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, asa napisał:

5 balotow, ja na 19 tys ścielę około 18 i zima doscielam z 2,3 baloty 

O widzę że ktoś ścieli tyle co ja ja też daję 18 balotów 160 na jeden kurnik tylko że ja 9 ścielę a 9 dościelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...