Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Input trochę słabo na mączniaka pozatym ok.można dodać talius ew.Atlas albo corbel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oscylujemy w kwocie ochrony ok 300 zł = ok. 720 kg pszenicy po 420 zł tj wzrost plonów przynajmniej o 11 % w stosunku do 6,5 t/ha

Czy się uda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie.

Nie neguję ochrony na wysokim poziomie kosztów ale przy tych cenach zbytu muszę szukać oszczędności. Przy małej presji chorób na T1 pojadę tylko Alertem (stanowiska po rzepaku) a na T2 chyba coś w granicach 130-150 zł max być może "strobi"w obniżonej dawce + dodatek tebukonazolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siałem pszenice od 18 do 24 września

Jesień była bardzo mokra i nie ma nawet mowy o małej presji chorób w moim wypadku.

Dodawać jeszcze do inputa to dalsze koszty

Jednak chyba zostanie Capalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siałem też wtedy ,ale ten wczesny termin siewu nie zdał się na wiele ,niewielka część wzeszła po siewie reszta po sniegach i deszczach październikowych także roślinki nie są zbyt wyrośnięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokoj, jak obserwuje gielde, notowania, oraz przewidywania i spekulacje, to pszenica w te zniwa bedzie jeszcze tansza niz w ubieglym roku, a to juz jest skandal i chora sytuacja, wiec ja w tym roku postanowilem prowadzic uprawe pszenicy w technologii "kontrola" zadnych grzybow zadnych nawozow, nie poniose ryzyka inwestycyjnego i nie bede siwial, skupilem sie na innych uprawach, a pszenica byla opryskana na chwasty jesienia i niech rosnie na tyle na ile natura pozwoli. Teraz powiedzcie co o tym myslicie, a po zniwach skonfrontujemy nasze zdania i zobaczymy kto lepiej na czym wyszedl. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja od kilku lat tak robię tylko 1 raz na grzyba, chwasty obowiązkowo i azot na poziomie 150 kg PK tylko pod rzepak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój Tato stosował taką techologię: po dobrym przedplonie (rzepak),opryskiwał tylko na chwasty i plony były od 3-5 ton w zależności od roku, załóżmy że masz dobrą ziemię 1-3 i zbierzesz te 5 ton paszówki sprzedasz po 40zł/dt ,uzyskasz 2000zł teraz koszty bezpośrednie ok.1000zł zostanie ci 1000zł to i tak nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jadę raz na grzyba chwasty i plony na poziomie 7 ton dwa lata temu było pod 10 ton

Ważne aby oprysk grzybowy był zastosowany w odpowiedniej fazie i odpowiednim nasileniu i nie ma co się popisywać ilością zabiegów tylko zyskami ,a co do cen to nie ma co się wsłuchiwać w te brednie w agrobiznesie bo mówią o dobrych plonach których jeszcze nie zebrano na pewno mniej wiedza od nas po drugie jabłka miały tak dobrze iść zapytajcie się pierwszego lepszego sadownika to wam powie jak to jest ze zbytem lepiej jakby więcej pokazywali techniki a nie te bzdury mówili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ile lat pszenica utrzymuje zdolność kiełkowania ? Jeśli będę ją wysiewał co 2 rok to czy plony będą takie same jak bym ją siał co roku ?? Jeśli nie to jaki spadek plonowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy pryskał ktoś pszenice na chwasty ,nieprysnołem jednego pola na jesień .myśle o czymś takim apyros 13g+granstar20g.Robił ktoś czymś podobnym i jakie efekty.(rumian,chaber,troche fiołka ,miotła).Czy lepiej użyć izoproturon +np.lintur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kiedy można składać wnioski o zwrot kasy za materiał siewny.chodzi mi o zboża ozime?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dało się wjechać,czy po przymrozku jechałeś. u mnie dopiero dziś snieg stopniał,może koło wtorku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty spokojnie od trzech dni grzeje dosyć ładnie jechał normalnie to w ścieżkach się tylko bieżnik delikatnie odbił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka ludzie a niby jakim cudem wy jeździcie po tych polach jak u mnie normalnie błoto na 102... i nie da rady przejść a co dopiero przejechać.. Kurde a całe pola mam brązowe takie tej pszenicy co się jej stało? pleśń ? co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. ja w tym sezonie chcę prysnąć pszeniczkę protuganem 2.5l /ha a w kolejnym zabiegu na dwuliścienne grodyl i granstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hejka ludzie a niby jakim cudem wy jeździcie po tych polach jak u mnie normalnie błoto na 102... i nie da rady przejść a co dopiero przejechać.. Kurde a całe pola mam brązowe takie tej pszenicy co się jej stało? pleśń ? co robić?

 

mrozik, ale może wyjdzie z tego, bo rzepak to chyba nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i co wy o tym myślicie jakieś podpowiedzi co do stosowania protuganu bo jeszcze nie stosowałem

 

Jak masz duzo miotle to Protugan nie da rady. Poza tym izoproturon zwieksza wystepowanie maczniaka. Lepiej wez Atlantis, albo Apyros i zmieszaj to z czyms na dwuliscienne (ale np. Atlantisu z Granstarem nie ma sensu bo zwalczaja te same dwuliscienne) i zrob jeden zabieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IPU 2,5l na pszenice załatwi miotłę a mączniak i tak będzie obojętnie jakim herbicydem pojedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z zastosowaniem i doradztwem z granstarem ostrożnie.Zależy o którym piszecie,czy pseudo ukraińskim ,czy niemieckim, czy pseudo czeskim czy oryginałem ,bo to zupełnie inne produkty.Dziwne że o tym nikt nie pisze czyżby buło wstyd pisać o stratach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...