Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy 180 kg pszenicy jarej na ha (460 szt/ na m) to wystarczająca ilość - jest to kwalifikowany mat. siewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co to daje takie przesunięcie?

pomiędzy tymi większymi przerwami jest lepszy przewiew i podobno daje to że jest zdrowsza. W kilku duzych gospodarstwach widzę ze tam mają ustawione siewniki więc ja tak samo zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby znowu susza wczesnowiosenna , jak tam u was panowie ,bo u mnie nie padało już 2 tygodnie ,znowu zapowiadają się dobre zbiory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyżby znowu susza wczesnowiosenna , jak tam u was panowie ,bo u mnie nie padało już 2 tygodnie ,znowu zapowiadają się dobre zbiory

 

U mnie pada snieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie 10dni temu dałem po 180kg na ha Saletrzaku CAN 27N nie chciałem dawać większej dawki bo pszenica była w opłakanym stanie teraz się ładnie zazieleniła. Co myślicie o rozlaniu teraz RSM 32 po 100 -120l ?

 

Z tego co ja wiem to na słabe roślini nie powinno lać się RSM, ale jak pszenica poprawiła się to taką dawke możesz spokojnie dać. Tylko dziwię się że nie dałeś na pierwszą dawke saletry która działa najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakoś tak wyszło zdecydowała cena czystego składnika N. Na dniach wskakuje z RSM 150l/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N w czystym składniku w saletrzaku był tańszy od N w saletrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam ile czasowo Ty jesteś do przodu i na oko 2 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licz ale jak kupowałem RSM w Grudniu to 684 zl tona 32 :] ...luki pszenica nawt nawet ale w kwietniu i maju zawsze pszenice unas są super ale zalerzy jak ją potraktujesz pożniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ją najlepiej potraktować? Ona dostała 19.03 180 kg/ha saletrzaku CAN 27N i teraz 160l/ha RSM 32N. Teraz się ładnie powinna zebrać w sobie. Szkoda że nie zrobiłem fotek jak siałem saletrzak 19 to była taka słaba że nie było prawie widać rzędów. Za ok tyg pójdzie Atlantis + Secator. A na T1 Alert 1/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktos jakas alternatywe doboru srodkow tak aby zastapic firmowe programy ochrony tzn aby mozna bylo cos zaoszczedzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja np na chwasta w pszenicy w tym roku zastosuje inna kombinacje.

Co roku jest bogata mieszanka tj Atlantis + Sekator+ Grodyl.

Nedzna cena pszenicy wymusila oszczednosci.

Moj doradca z firmy zaproponowal mi inna mieszanke:

Isoguard(Protugan)+sekator, wychodzi na 1 ha jakies 30zl oszzcednosc(bez grodylu wtedy jest jeszcze wieksza roznica)i, waham sie tylko czy dodac troche grodylu czy nie do tego.

Na wiekszej ilosci ha to bedzie zawsze oszczednosc.

NA choroby w tamtym roku mialem mieszanke Charismy, proroka i czegos jeszcze, wychodzilo ponad 200zl na 1ha w tym roku jade kombinacja z Syngenty Tilt+atak a na 2 zabieg artea wychodzi jakies 160zl na 1 ha, i do tego kombinacja Moddus +CCC w tamtym roku zdalo t egzamin bo sam Moddus w wiekszej dawce to za duzo kasy.

Na ziemniaka tez mam inne srodki, mam nadzieje ze rownie dobre i tansze za to, z ponad 400zl na 1ha zszedlem na 330zl.

Zobaczymy jak bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje i prosze o jeszcze i o proporcje jak mozecie to podajcie jeszcze raz dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 30 zł to chyba tylko ipu i to koło 2l które mogą nie załatwić miotły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zabieg ...ja w tym roku jade z Prorokiem 0,7l +Tillt Turbo 0,7l...Drugi Charisma ale tylko 0,75 l na ha ...chyba przy tej cenie pszenicy nie ma co szaleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilę mocznika mogę dać na jeden oprysk maksymalnie aby nie przypaliło? planuję dołożyć jeszcze mikroelementy. Zawsze dawałem worek 25kg na zbiornik 400l i zastanawiam się czy jak podwoję ilość mocznika nie narobie sobie problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej fazie jakiej obecnie znajdują się moje zboża ( zobacz zdjęcie kilka postów niżej) daję po 15kg mocznika na 100l wody + siarczan magnezu 5kg na 100l wody + Ekolist mokro Z 2l na ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie będzie tak źle z cena pszenicy ja zasiałem mniej o 95% tylko poletka doświadczalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ja zamierzam prysnąć ipu 2.5 l + granstar+grodyl czy taka kombinacja jest możliwa czy lepiej teraz na dniach ipu a za jakieś 2 tygodnie granstar+ grodyl doradzcie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy można mieszać pume uniwersal 069 EW z mustangiem 306 SE w jakich dawkach i kiedy najlepiej wykonać oprysk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie ja zamierzam prysnąć ipu 2.5 l + granstar+grodyl czy taka kombinacja jest możliwa czy lepiej teraz na dniach ipu a za jakieś 2 tygodnie granstar+ grodyl doradzcie coś

Wg mnie nie ma potrzeby dzielenia na dwa zabiegi, im wcześniej chwasty dostaną swoje tym lepiej. Ja od kilku lat pryskam na jesień a na wiosnę ewentualnie poprawki (w tym roku bez)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki21 napisał:

 

W tej fazie jakiej obecnie znajdują się moje zboża ( zobacz zdjęcie kilka postów niżej) daję po 15kg mocznika na 100l wody + siarczan magnezu 5kg na 100l wody + Ekolist mokro Z 2l na ha

 

mam w podobnym stanie dlatego pytam u mnie co roku mieszanka wygladala troche podobnie 25kg mocznika na 400L + siarczan +plonovit Z.

 

Czyli mocznik mogę sobie spokojnie zwiększyć do 50kg bo z tego piszesz to przy takim składzie wychodzi 60kg. Nie zdarza ci sie przypalic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...