Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

kismmay.. jakoś Twoje argumenty nie mogą się zaaklimatyzować na polskim rynku może tylko kwestia czasu aż w końcu zaczną działać jak należy biopaliwo. W końcu ile można znieść jak się patrzy na ceny paliw. Zastanawiam się nad kupieniem prasy do tłoczenia oleju na początek a może potem estryfikatora i mieć wszyskich w d...e.

Jak myślicie miesiąc mamy jeszcze czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest, nic nie można brać na poważnie;D a produkcja oleju tudzież nawet biodiesla we własnym zakresie moim zdaniem ma sens tylko i wyłącznie wtedy, gdy jesteśmy w stanie "dobrze" wykorzystać makuchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będąc Vat-owcem produkcja biodiesla nie bardzo sie opłaca, zwłaszcza jeśli rzepak sprzedaje sie w jakości technologicznej i bez potrąceń, za jakoś czas może stanie sie to w pełni opłacalne ale jeszcze nie teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wachlarz dalej wachluje w jedna strone tylko dalaczego w ta przeciwna.W ta niedziele maialem na rzepaku grad po 3 dniach widac bale plamki na strokach ja myslicie sa to objawy po gradzie wzywac kmisje do oszcowania skody czy dac sobie siana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zeszłym roku tak miałem otrzymałem odszkodowanie z ubezpieczalni a i komisje od przymrozków wiosennych też miałem ale wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z zeszłym roku tak miałem otrzymałem odszkodowanie z ubezpieczalni a i komisje od przymrozków wiosennych też miałem ale wcześniej
Jak wygladalo szacowanie twojej szkody ze strony technicznej ile % ci uznali strat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile procent ale z tego co pamiętam obliczył likwidator 17 tys strat do wypłaty tyle mógłbym otrzymać z powierzchni 26 ha ale z tytułu ograniczenia kwoty w polisie wypłacono 6tys plon uzyskany średnio 3,32 z tym że miałem już też straty z powodu przymrozków wiosennych i brakowało strąków a on obliczał ile jest łuszczyn wg jakieś książki - a decyzji nie ma %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w praktyce określacie optymalny termin przeprowadzenia desykacji glifosatem i sklejaczem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glifosat + sklejacz daję wtedy gdy są zielonkawo-zółtawe i przy zgięciu w litere V lekko pękają i nasionka(nie wszystkie) sie wysypują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z którego miejsca jest strąk (góra czy środek) i czy te wysypujące nasiona mają być czarne czy jeszcze czerwone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasionka muszą być już takie ni czerwone ni brązowe coś pomiędzy zielone nie mogą być bo się nie będą osypywać

natomiast łan z całości musi przechodzić w barwę zielono-żółtą a przede wszystkim strąk przy zgięciu musi pękać (strąk wybrany ze środkowej części rośliny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa precyzyjna odpowiedź!!

Na desykację robię w tym roku taką mieszankę 2l glifosat+0,7l Flexi+ 0,5l Li700 - co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To się nazywa precyzyjna odpowiedź!!

Na desykację robię w tym roku taką mieszankę 2l glifosat+0,7l Flexi+ 0,5l Li700 - co wy na to?

 

 

Ciekawy jestem jak sprawdzi się Flexi czytałem ulotki o nim ale wiadomo w ulotce zawsze piszą że działa najlepiej co prawie nigdy nie jest prawdą. My dajemy Spodnam od kilku lat i jest OK. Elestiq też jest dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jest najtańsze?

moze panowie piszcie co ile kosztuje... ja u siebie w sklepie widzialem tylko nufilm.. co powiecie?

a tak wogóle czy jest sens pryskac skoro rzepak lezy jak zawalowany... a przynajmniej u mnie... w ubieglym roku pomimo huraganu ten ktory lezal sie nie osypal, a tylko ten ktory stal si wykruszył... więc? moze praktycy powiedza jak jest naprawde...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jest najtańsze?

moze panowie piszcie co ile kosztuje... ja u siebie w sklepie widzialem tylko nufilm.. co powiecie?

a tak wogóle czy jest sens pryskac skoro rzepak lezy jak zawalowany... a przynajmniej u mnie... w ubieglym roku pomimo huraganu ten ktory lezal sie nie osypal, a tylko ten ktory stal si wykruszył... więc? moze praktycy powiedza jak jest naprawde...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie dzieje pomóżcie na moim rzepaku są place na którym rzepak jest całkowicie wyschnięty i łyszczyny mają bardzo drobniutkie ziarno jest całkowicie żółty co to jest....???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sie dzieje pomóżcie na moim rzepaku są place na którym rzepak jest całkowicie wyschnięty i łyszczyny mają bardzo drobniutkie ziarno jest całkowicie żółty co to jest....???

 

hmmm -susza???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maskin to prawda że zwałowany rzepak ma mniejszą tendencję do osypywania się podczas deszczu.

U mnie też leży a sklejacz stosuję bo dodatkowo porawia dziełanie glifosatu(lepiej się wchłania).

KOSZTY: mój zestaw glifosat 2l 61 zł+ flexi 0,7l 42zł+adiuwant Li700 0,5l 17zł=120 zł/ha = 80 kg rzapaku.

lub glifosat 3l 95 zł + Spodnam 0,6 l 36 zł = 131 zł = 100 kg rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Damiana P. rok temu na tym forum użytkownik wypowiadał się o Elstiq bardzo źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co jest najtańsze?

moze panowie piszcie co ile kosztuje... ja u siebie w sklepie widzialem tylko nufilm.. co powiecie?

a tak wogóle czy jest sens pryskac skoro rzepak lezy jak zawalowany... a przynajmniej u mnie... w ubieglym roku pomimo huraganu ten ktory lezal sie nie osypal, a tylko ten ktory stal si wykruszył... więc? moze praktycy powiedza jak jest naprawde...

 

maksin- jesli na łodydze jest na odcinku 5-10cm zgniła to jestzgnilizna twardzikowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co jest najtańsze?

moze panowie piszcie co ile kosztuje... ja u siebie w sklepie widzialem tylko nufilm.. co powiecie?

a tak wogóle czy jest sens pryskac skoro rzepak lezy jak zawalowany... a przynajmniej u mnie... w ubieglym roku pomimo huraganu ten ktory lezal sie nie osypal, a tylko ten ktory stal si wykruszył... więc? moze praktycy powiedza jak jest naprawde...

 

maksin- jesli na łodydze jest na odcinku 5-10cm zgniła to jestzgnilizna twardzikowa.

 

nie pytalem o choroby tylko interesuje mnie jak to jest z desykacja i sklejaniem?

ale chodzi mi jeszcze jedna .... moze lepiej poleciec dwuetapowo... 1l glifosatu 40 zł ... ile moze kosztowac skoszenie rzepaku w pokos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ścierniko po rzepaku powinnem sypnąć troche azotu żeby sie słoma lepiej rozkładała czy nie potrzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...