Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie rolnicy w jakiej opcji najlepiej zastosować butisan star tuz po siewie, 4-7 dni po siewie po wschodzch raczej odpada, a moze jakies dawki dzielone bo gdzies kiedys slyszalem ze tak tez mozna ale pewien nie jestem, a pierwszy raz go stosuje bo drogi jak choler@ ale na lzejszej ziemi ma nie odbarwiac roślinek. Słyszał ktoś cos o herbicydzie proponit z arysty bo w tym roku zakupilem zamiast metazanexu i zastanawiam sie jaki bedzie efekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najczęściej daje się 0,7 eleganta, jak trzeba poprawić to najlepiej punktowo potem 0,5.

Przy owsie głuchym i miotle zbożowej to jest problem. różnie wschodzą, jeżeli nastawiasz się na owsik to jak trafisz 0,7 starczy. Miotła często wschodzi póżniej i trafić to razem jest problemem.

Wtedy wiosną poprawić po wschodach 0,5-0,7 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zasiałem 5 ha rzepaku niestety zamiast 3.5 kg mój poznaniak postanowił wysiać ok 5kg (siałem cataline droga jak holera..) NIE ROZPACZAM Z TEGO POWODU BO W POLU SUSZA I WSCHODY BĘDO PEWNIE TRUDNE ALE MAM PYTANIE CZYM MOGĘ ZAPRAWIĆ SWÓJ RZEPAK ZABRAKŁO MI OKOŁO 5KG NASION A KUPOWAĆ JUŻ NIECHCĘ POPROSZE O JAKĄŚ PODPOWIEDZ\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś zasiałem 5 ha rzepaku niestety zamiast 3.5 kg mój poznaniak postanowił wysiać ok 5kg (siałem cataline droga jak holera..) NIE ROZPACZAM Z TEGO POWODU BO W POLU SUSZA I WSCHODY BĘDO PEWNIE TRUDNE ALE MAM PYTANIE CZYM MOGĘ ZAPRAWIĆ SWÓJ RZEPAK ZABRAKŁO MI OKOŁO 5KG NASION A KUPOWAĆ JUŻ NIECHCĘ POPROSZE O JAKĄŚ PODPOWIEDZ\
sarfun w ostateczności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najczęściej daje się 0,7 eleganta, jak trzeba poprawić to najlepiej punktowo potem 0,5.

Przy owsie głuchym i miotle zbożowej to jest problem. różnie wschodzą, jeżeli nastawiasz się na owsik to jak trafisz 0,7 starczy. Miotła często wschodzi póżniej i trafić to razem jest problemem.

Wtedy wiosną poprawić po wschodach 0,5-0,7 l

no właśnie o miotła biega a jakbe gać poźną jesienią i więcej {koniec października}powinna wzejść do tego czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZNAJOMY ZAPRAWIAŁ ,,aktara'' co to jest i czy ktoś coś na ten temat wie
koło mnie jest taki co 300ha rzepaku sieje

{swojego}i zaprawia sarfunem bez PK ale zbiera 2-3t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawidlubelskie: Tylko się nie chwal tym jak będziesz sprzedawał rzepak bo nikt go nie weźmie.

tomasz0859: sprawdź cenniki w RPT to zobaczysz ile powinniśmy kasować za usługi albo ile sobie naliczać do kosztów. Z drógiej strony czy warto byłoby Ci zakładać sprzęt i truć się za tak marne grosze!

Na jednoliścienne najtaniej wychodził Leopard i Graam(Targa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie rolnicy w jakiej opcji najlepiej zastosować butisan star tuz po siewie, 4-7 dni po siewie po wschodzch raczej odpada, a moze jakies dawki dzielone bo gdzies kiedys slyszalem ze tak tez mozna ale pewien nie jestem, a pierwszy raz go stosuje bo drogi jak choler@ ale na lzejszej ziemi ma nie odbarwiac roślinek. Słyszał ktoś cos o herbicydzie proponit z arysty bo w tym roku zakupilem zamiast metazanexu i zastanawiam sie jaki bedzie efekt?

Ja w zeszłym roku pryskałem 5 dni po siewie i tak chyba zalecają nawet(wtedy mozesz dać minimalną dawkę bo chwasty kiełkują i są najbardziej wrażliwe).Butisan Star możesz zastosować bezpośrednio po siewie,podczas pęcznienia nasion a nawet od wschodów do końca wegetacji jesiennej.W zależności od terminu oprysku musisz dobrac odpowiednią dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie rolnicy w jakiej opcji najlepiej zastosować butisan star tuz po siewie, 4-7 dni po siewie po wschodzch raczej odpada, a moze jakies dawki dzielone bo gdzies kiedys slyszalem ze tak tez mozna ale pewien nie jestem, a pierwszy raz go stosuje bo drogi jak choler@ ale na lzejszej ziemi ma nie odbarwiac roślinek. Słyszał ktoś cos o herbicydzie proponit z arysty bo w tym roku zakupilem zamiast metazanexu i zastanawiam sie jaki bedzie efekt?

Ja w zeszłym roku pryskałem 5 dni po siewie i tak chyba zalecają nawet(wtedy mozesz dać minimalną dawkę bo chwasty kiełkują i są najbardziej wrażliwe).Butisan Star możesz zastosować bezpośrednio po siewie,podczas pęcznienia nasion a nawet od wschodów do końca wegetacji jesiennej.W zależności od terminu oprysku musisz dobrac odpowiednią dawkę.

kilka lat temu pryskałem chyba 3 dzien ale chabry rosły pięknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja daje na dwuliscienne fuego+kalif a na samosiewy i jednoliscienne daje pantere koszt to 300zł za 5litrów a dałem 0,6l /ha i wystarczyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jarki było czyściutko,dlatego w tym roku też chyba postawie na niego,o ile uda sie zasiać rzepak w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ. Nie mówmy o kosztach usługi, ja pryskam sam. Pilmet 2000l z C-360.

Poza późnojesiennymi i wczesnowiosennymi sobie często nie radzi, ale potem nie ma problemu.

Na zbiorniku opryskam z przejazdami 10-11 opryskiwaczy. To ile to wyjdzie?Beczka z wodą stoi na polu, przejazdów mniej. A że nie liczę tu swojej pełnej (?) roboty? Trudno efekt jest na samym końcu. Zresztą nie tylko ja nie liczę swojej pełnej pracy. Trudno mój koszt na 1 ha to 10-12 zł

I uważam że nie jest zawyżony.

Już raz komuś liczyłem.

10 ha to ok 80 minut - 4,5-5 l ropy = 17 -20 zł

woda 2m^3 = 7 zł

amortyzacja (?)może 20 zł

czas pracy 50 zł

razem 94-97 zł na 10 ha. Ja liczę 10-12/ha - ŹLE???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak u Was z wilgocią w glebie? ja w tym roku mam po jęczmieniu ozimym i miałem czas więc zaorałem 2 tygodnie wcześniej a teras się martwie czy wzejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak u Was z wilgocią w glebie? ja w tym roku mam po jęczmieniu ozimym i miałem czas więc zaorałem 2 tygodnie wcześniej a teras się martwie czy wzejdzie.

Takie doświadczenie a taki błąd niemożliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grześ. Nie mówmy o kosztach usługi, ja pryskam sam. Pilmet 2000l z C-360.

Poza późnojesiennymi i wczesnowiosennymi sobie często nie radzi, ale potem nie ma problemu.

Na zbiorniku opryskam z przejazdami 10-11 opryskiwaczy. To ile to wyjdzie?Beczka z wodą stoi na polu, przejazdów mniej. A że nie liczę tu swojej pełnej (?) roboty? Trudno efekt jest na samym końcu. Zresztą nie tylko ja nie liczę swojej pełnej pracy. Trudno mój koszt na 1 ha to 10-12 zł

I uważam że nie jest zawyżony.

Już raz komuś liczyłem.

10 ha to ok 80 minut - 4,5-5 l ropy = 17 -20 zł

woda 2m^3 = 7 zł

amortyzacja (?)może 20 zł

czas pracy 50 zł

razem 94-97 zł na 10 ha. Ja liczę 10-12/ha - ŹLE???????

To na przyszły rok zapraszam Cię do mnie na usługi za 12zł/ha

Nie obawiacie się mniejszej skuteczności środków doglebowych przy takiej suszy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak u Was z wilgocią w glebie? ja w tym roku mam po jęczmieniu ozimym i miałem czas więc zaorałem 2 tygodnie wcześniej a teras się martwie czy wzejdzie.

Takie doświadczenie a taki błąd niemożliwe

za dużo czasu wolnego i kusi bo teraz nawał prac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to raczej układ niekorzystny ze względu na choroby, ale jak trzeba ( a czasami tak wyjdzie) trudno. Liczyć się tylko należy z wyższą ochroną fungicydową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu przy doglebowych w suszę musisz mieć super uprawioną glebę, zastosować pow 250 l wody na ha i odpowiednie końcówki żeby preparat nie wyparował przy spadaniu na ziemię. Polecam AXIR np. niebieskie, efekt drobnego deszczyku i gleba równo wilgotna. Oczywiście eżektorowe też są super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.... mam pytanie czy mogę zasiać rzepak w tym samym miejscu jeszcze raz?

 

siej w zeszlym roku ja mialem rzepak jeden po drugim i nie bylo różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.... mam pytanie czy mogę zasiać rzepak w tym samym miejscu jeszcze raz?

A siej! Kto ci zabroni w koncu mamy demokracje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczej jest tak że rośliny lepiej tolerują dwukrotny siew po sobie niz zbyt częste sianie np co 2-3 lata. Tylko że też potem musiałbyś zrobuić przerwę i o rok później wejdziesz z rzepakiem na to pole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku zasiałem na jednym ze stanowisk rzepak po raz czwarty w ciągu 5 lat (2xrzepak, pszenica i 2xrzepak) jeśli nic się nie wydarzy to będę zaskoczony,

 

co do skuteczności zabiegów przy braku opadów i wysokich temperaturach, należy uwzględnić także czas wykonywania oprysku, są tutaj dwie szkoły jedna wieczorowa (czyli dużo wody, dobre dysze) lecz ja popieram tą drugą czyli poranną gleba jest wychłodzona co ogranicza parowanie a wilgotność duża ze względu na rosę/mgłę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sieje dwa razy rzepak i dwa razy pszenica poprost tak mi najwygodniej i narazie nie jst zle i tak w zeszłym roku rzepak po rzepaku dobre 4 tony ,a w tym roku rzepak na świerzym polu 3 tony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...